Jak zhubnout a dostat se do formy?

Také řešíte jak zhubnout a přijde vám to jako alchymie? Jeden rádí to, druhý zase tohle a jediné, co si z toho odnesete, je jen ztráta času a zbytečně vyhozené peníze. Přitom dostat se do kondice není žádná věda, je to jen proces o více proměnných, na které se musíme zaměřit. Pojďme se podívat, jak na to.

Jak zhubnout a dostat se do formy?

jak zhubnout a dostat se do formy

1. Základ je v hlavě

Je to tak! Prvním a pravděpodobně nejdůležitějším bodem, je vaše hlava. Zní to zvláštně? Možná, ale uvědomte si, že abyste začali zdravě hubnout, je třeba změna životního stylu. A každá změna začíná právě v hlavě.

Tak si dejte závazek a učiňte rozhodnutí ke změně, ať to stojí, co to stojí. Přestaňte si říkat, že to nejde, ale změňte své myšlení do pozitivní roviny – všechno jde, když se chce, stačí tomu věnovat čas a energii. V životě jste se učili spoustu věcí. Číst a psát, jezdit na kole nebo řídit auto a stejně se naučíte i zdravě žít.

2. Jídelníček

Jakmile máte jasno v tom, co chcete přichází na řadu část, která dělá lidem daleko větší problémy – jít a začít něco dělat. Na světe jsou pravděpodobně milardy lidí nespokojených se svým tělem, ale většina z nich si jen stěžuje.

Nejsnažší způsob, jak začít zdravě jíst, je začít spolupracovat se specialistou. Dá vám dohromady jídelníček na míru a, co je nejdůležitější, pomůže vám projít celým procesem změny.

Většina lidí si myslí, že vše zvládne sama. Ano, není to nemožné, ale zabere to o mnoho více času a násobně více odhodlání, abyste to dotáhli do konce.

3. Pohyb

Další ingrediencí v našem receptu na vysněné tělo je pohyb. Minimálně pokud řešíte, jak hubnout zdravě, je třeba se alespoň 3x v týdnu hýbat. Urychlíte tím celý proces hubnutí a dostanete se do formy, která je nutná k tomu, abyste se cítili dobře.

TIP: Pokud vám dělá problém začít cvičit, přečtěte si tento článek

Je důležité vybírat si sporty, které vás budou bavit. Bohužel, co vás baví zjistíte jen tak, že to vyzkoušíte. Mezi ženami je v poslední době oblíbené TRX, na kterém zpevníte celé tělo a spálíte kalorie. Muži mohou zvolit nějaký týmový sport, nebo se vydat do posilovny.

4. Odpočinek

Už jste se vydali na cestu za vysněnou postavou? Výborně! Ale nezapomínejte na odpočinek! Zdravá strava pravděpodobně způsobí, že budete mít moře energie, ale raději ji využijte při sportu, než zkracováním spánku nebo vynecháním relaxace. Abyste si dobře odpočinuli, je velmi důležité spát na kvalitní matraci, bez ní se budete každé ráno probouzet unavení a nic se vám nebude chtít dělat.

A to je vše! Stačí dodržovat tyto 4 kroky a už nebudete muset řešit jak zhubnout, protože hubnout budete! 🙂

2 komentáře u „Jak zhubnout a dostat se do formy?

  1. Pingback: 7 cviků, které můžete cvičit kdykoliv a kdekoliv - Fitnessgolf.cz

  2. Pingback: 5 jídel, které při hubnutí vynechat - Fitnessgolf.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *